vezi coşul coşul este gol

VIS XM plug reversibil, semi-purtat

Necesar de putere: 250-320 CPUNIA VIS XM plug reversibil, semi-purtat

Aveţi nevoie de ajutor? Sunaţi-ne:
(+40)-259-369964

Cereţi informaţii / ofertă de preţ online!
Click aici!

Echipament standard

  • axa de remorcare: ø70-965/ø36 mm
  • cadru 140×140×8 mm (VIS XM 5+1) sau 180×180×8 mm (VIS XM 6+1, 7+1, 8+1)
  • trupiţă MX cu prelungire
  • protecţie cu şurub (şurub M16×81 mm) sau foaie arc non-stop (S) (arc 7 foi)
  • lăţime plug variabilă, ajustabilă: 35, 40 şi 45 cm per trupiţă
  • roată transport şi suport, dimensiunea 550/45×22.5
  • disc brăzdar ø480 mm: cu protecţie şurub la protecţia cu şurub a trupiţei şi cu protecţie arc la foaia de arc sau protecţie hidraulică a trupiţei
  • distanţă între trupiţe: 90 cm
  • distanţă cadru-sol: 85 cm, 80 cm (S)
<p>Mechanism of suspension of wheel enables transport of machine on faraway&nbsp;distances.</p>

Mechanism of suspension of wheel enables transport of machine on faraway distances.

<p>VIS in transport position.</p>

VIS in transport position.

<p>Perfect cover by crop residues.</p>

Perfect cover by crop residues.

<p>Transport blockade.</p>

Transport blockade.

Disponibilitate

MODELPREȚ
VIS XM 5+1disponibil
VIS XM 6+1disponibil
VIS XM 7+1disponibil
VIS XM 8+1disponibil
VIS XM S 5+1disponibil
VIS XM S 6+1disponibil
VIS XM S 7+1disponibil
VIS XM S 8+1disponibil

Accessorii pentru extra taxă

ACCESSORIES AT EXTRA CHARGEPRICE
surcharge for 1 pair of LONG bodiesdisponibil
surcharge for 1 pair of slatted openwork LONG bodiesdisponibil
surcharge for 1 pair of knife coultersdisponibil
surcharge for 1 pair of extra coulter discs, ø480 mm, spring-protected (only version S)disponibil
surcharge for 1 pair of skim coulters for crop residuesdisponibil
mechanical beam for secondary tillage tooldisponibil
hydraulic beam for secondary tillage tooldisponibil
surcharge for front support wheel 360/65-16 (instead of front plough head) *disponibil
spring enhancement with 2 spring leaves, from 7 to 9 (one set per body)disponibil

Specificații tehnice

VIS XM5+16+17+18+1
Masă [kg]2900315034003600
Necesar de putere [CP]160-180180-210210-250250-310
VIS XM S5+16+17+18+1
Masă [kg]3260357038804140
Necesar de putere [CP]160-180180-210220-260250-320

Elemente de protecție

Protecţie cu bolţi (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Protecţie cu bolţi

O protecţie eficientă cu un şurub cu forfecare atuncicând plugul întâmpină rezistenţă de 1200 kg. Aceastăprotecţie poate fi utilizată pe soluri uşoare, fără pietreşi cu o cantitate mică de obstacole în teren.
Protecţie cu arc (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Protecţie cu arc

O protecţie ce nu necesită întreţinere, din foi de arcdin oţel care permit înclinarea eficientă a trupiţei cândplugul întâmpină rezistenţă de 1300 kg şi întoarcerela adâncimea de lucru prestabilită după trecereapeste obstacol. Aceste protecţii sunt recomandatepentru solurile grele şi cu pietre, cu un mare numărde obstacole în teren. Forţa de rezistenţă a protecţieipoate fi sporită prin adăugarea unor foi de arcsuplimentare (în funcţie de tipul utilajului, 5, 7 sau 9 foide arc sunt disponibile).

Echipare standard

Reglare mecanică a lăţimii de lucru (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Reglare mecanică a lăţimii de lucru

Selectarea lăţimii de lucru se face mecanic după cum urmează:

  • IBIS M: 32, 37, 42 cm/trupiţă
  • IBIS L / VIS 8+1: 35, 40, 45 cm/trupiţă
  • IBIS XL / VIS: 36, 42, 48 cm/trupiţă
  • IBIS XXL: 36, 43, 50 cm/trupiţă
  • TUR 30/35-3: 30, 35 cm/trupiţă
Bară transversală pentru prindere rapidă (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Bară transversală pentru prindere rapidă

  • IBIS M: Cat. II ø28 mm sau Cat. II ø36 mm
  • IBIS L: Cat. II ø36 mm sau Cat. III ø36 mm 
  • IBIS XL / XXL / VARIO / VIS: Cat. III ø36 mm 
Disc tăietor (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Disc tăietor

Discuri dințate cu protecţie (bolţ sau arc) faciliteză o brazda netedă și contribuie la acoperirea mai bună a reziduuri de plante.

Roată de suport metalică (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Roată de suport metalică

Echipare opțională

Braţ mecanic sau hidraulic pentru echipament secundar de prelucrare (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Braţ mecanic sau hidraulic pentru echipament secundar de prelucrare

Sistem de prindere nou, caracterizat prin greutatea scăzută. Braţul este ataşat permanen în timpul lucrurui şi este conceput pentru tractarea ruloului de compactare în timpul aratului.

Trupiţe

Trupiţă MX cu prelungire (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiţă MX cu prelungire

Trupiţă lungă de 120 cm fabricată din oţel călit. Permite tăierea completă şi răsturnarea brazdei până la 45 cm lăţime la rezistenţă scăzută.

Trupiţă ZX cu prelungire (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiţă ZX cu prelungire

Trupiţă lungă de 138 cm pentru pluguri cu sarcină mare, fabricată din oţel călit. Permite tăierea completă şi răsturnarea brazdei până la 55 cm lăţime la rezistenţă scăzută.

Trupiţă LONG (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiţă LONG

Excelentă pentru diferite tipuri de arături şi pentru diferite condiţii de sol, în toate condiţiile de lucru. Construcţia trupiţei permite suprapunerea brazdelor late sub roţile late ale tractoarelor utilizate astăzi şi, în acelaşi timp, minimizează rezistenţa şi cerinţele de putere ale tractorului.

Trupiţă XL cu cormana spartă şi cu prelungire (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiţă XL cu cormana spartă şi cu prelungire

Excelentă pentru soluri foarte dificile, lutoase şi ferme. Zdrobeşte solul foarte bine la rezistenţă redusă de lucru.

Trupiţă LONG cu cormana spartă şi cu prelungire (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiţă LONG cu cormana spartă şi cu prelungire

Excelentă pentru soluri foarte dificile, lutoase şi ferme. Zdrobeşte solul foarte bine la rezistenţă redusă de lucru, chiar cu cele mai mari pluguri.

Trupiță BIG LONG cu prelungire (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Trupiță BIG LONG cu prelungire

Perfect for variety soil conditions. Its construction allows layering of wide furrowslices and working at depth of 30 cm.

Roți

Roată de suport posterioară (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Roată de suport posterioară

Allows precise setting of working depth and keeping it at given level. It provides better weight distribution, and thus, increases the plough pulling power.

Roată laterală de suport şi transport (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Roată laterală de suport şi transport

Allows taking the pressure of the tractor, during the transport and helps with transport of plough on highways.

Roată posterioară de suport și transport (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Roată posterioară de suport și transport

Combines advantages of side support and transport wheel with those of rear wheel. Allows precise setting of working depth, and ploughing the fields with obstacles, and also helps with transport of plough on highways.

Roată lată (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Roată lată

(320/60-12) Allows keeping the working depth at a preset level.

Skimmers and disk coulters

Skim coulters for crop residues (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Skim coulters for crop residues

Coulter disc with bolt protection (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Coulter disc with bolt protection

Coulter disc with spring protection (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Coulter disc with spring protection

Cuţit trupiţă (VIS XM plug reversibil, semi-purtat)

Cuţit trupiţă

Piese de schimb disponibile pentru VIS XM