vezi coşul coşul este gol

TUR L plug purtat

Necesar de putere: 45-120 CPUNIA TUR L plug purtat

Aveţi nevoie de ajutor? Sunaţi-ne:
(+40)-259-369964

Cereţi informaţii / ofertă de preţ online!
Click aici!

Echipament standard

  • hitch axle cat. II ø28 mm
  • hitch axle cat. III ø36 mm (version 4+ / 4+1)
  • 120×120 mm frame
  • MX plough body with trashboard
  • bolt protection
  • non-stop 5-leaf spring protection (version S)
  • variable, spot-adjustable ploughing width: 32/37/42 cm for body
  • rubber support wheel, size 200/60-14.5
  • ø480 mm coulter disc with bolt protection
  • adjustment of the first furrow-slice width with adjustment screw

TUR L

  • distanţă între trupiţe: 90 cm
  • distanţă cadru-sol: 75 cm
<p>Mechanical adjustment of working width.</p>

Mechanical adjustment of working width.

<p>Variable, spot-adjustable ploughing width per&nbsp;body.</p>

Variable, spot-adjustable ploughing width per body.

Disponibilitate

MODELPREȚ
TUR L 2+disponibil
TUR L 2+1disponibil
TUR L 3+disponibil
TUR L 3+1disponibil
TUR L 4+disponibil
TUR L 4+1disponibil
TUR L S 2+disponibil
TUR L S 2+1disponibil
TUR L S 3+disponibil
TUR L S 3+1disponibil
TUR L S 4+disponibil
TUR L S 4+1disponibil

Accessorii pentru extra taxă

ACCESSORIES AT EXTRA CHARGEPRICE
surcharge for LONG body (one pc.)disponibil
surcharge for slatted openwork LONG body (one pc.)disponibil
surcharge for skim coulter for crop residues – TUR L S (one set per body)disponibil
mechanical beam for secondary tillage tooldisponibil
spring enhancement with 2 spring leaves, from 5 to 7 (one set per body)disponibil
surcharge for knife coulter (one pc.) *disponibil
one extra coulter disc, ø480 mm, spring-protected (TUR L S)disponibil
filter for hydraulic hose (per pc.) *disponibil

Specificații tehnice

TUR L2+2+13+3+14+4+1
Masă [kg]470580600700740870
Necesar de putere [CP]45-6060-8060-8080-10080-100100-120
TUR L S2+2+13+3+14+4+1
Masă [kg]5807608909409801100
Necesar de putere [CP]45-6060-8060-8090-10080-100100-120

Echipare standard

Disc tăietor (TUR L plug purtat)

Disc tăietor

Discuri dințate cu protecţie (bolţ sau arc) faciliteză o brazda netedă și contribuie la acoperirea mai bună a reziduuri de plante.

Roată de suport metalică (TUR L plug purtat)

Roată de suport metalică

Trupiţe

Trupiţă MX cu prelungire (TUR L plug purtat)

Trupiţă MX cu prelungire

Trupiţă lungă de 120 cm fabricată din oţel călit. Permite tăierea completă şi răsturnarea brazdei până la 45 cm lăţime la rezistenţă scăzută.

Trupiţă ZX cu prelungire (TUR L plug purtat)

Trupiţă ZX cu prelungire

Trupiţă lungă de 138 cm pentru pluguri cu sarcină mare, fabricată din oţel călit. Permite tăierea completă şi răsturnarea brazdei până la 55 cm lăţime la rezistenţă scăzută.

Trupiţă LONG (TUR L plug purtat)

Trupiţă LONG

Excelentă pentru diferite tipuri de arături şi pentru diferite condiţii de sol, în toate condiţiile de lucru. Construcţia trupiţei permite suprapunerea brazdelor late sub roţile late ale tractoarelor utilizate astăzi şi, în acelaşi timp, minimizează rezistenţa şi cerinţele de putere ale tractorului.

Trupiţă XL cu cormana spartă şi cu prelungire (TUR L plug purtat)

Trupiţă XL cu cormana spartă şi cu prelungire

Excelentă pentru soluri foarte dificile, lutoase şi ferme. Zdrobeşte solul foarte bine la rezistenţă redusă de lucru.

Trupiţă LONG cu cormana spartă şi cu prelungire (TUR L plug purtat)

Trupiţă LONG cu cormana spartă şi cu prelungire

Excelentă pentru soluri foarte dificile, lutoase şi ferme. Zdrobeşte solul foarte bine la rezistenţă redusă de lucru, chiar cu cele mai mari pluguri.

Trupiță BIG LONG cu prelungire (TUR L plug purtat)

Trupiță BIG LONG cu prelungire

Perfect for variety soil conditions. Its construction allows layering of wide furrowslices and working at depth of 30 cm.

Roți

Roată de suport posterioară (TUR L plug purtat)

Roată de suport posterioară

Allows precise setting of working depth and keeping it at given level. It provides better weight distribution, and thus, increases the plough pulling power.

Roată laterală de suport şi transport (TUR L plug purtat)

Roată laterală de suport şi transport

Allows taking the pressure of the tractor, during the transport and helps with transport of plough on highways.

Roată posterioară de suport și transport (TUR L plug purtat)

Roată posterioară de suport și transport

Combines advantages of side support and transport wheel with those of rear wheel. Allows precise setting of working depth, and ploughing the fields with obstacles, and also helps with transport of plough on highways.

Roată lată (TUR L plug purtat)

Roată lată

(320/60-12) Allows keeping the working depth at a preset level.

Skimmers and disk coulters

Skim coulters for crop residues (TUR L plug purtat)

Skim coulters for crop residues

Coulter disc with bolt protection (TUR L plug purtat)

Coulter disc with bolt protection

Coulter disc with spring protection (TUR L plug purtat)

Coulter disc with spring protection

Cuţit trupiţă (TUR L plug purtat)

Cuţit trupiţă