vezi coşul coşul este gol

Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ

Combinatoare (Pregătirea patului germinativ)

Metodele tradiționale de cultivare a solului necesită terenuri pregătite uniform pentru semănat O gamă largă de combinatoare UNIA  garantează alegerea optimă a metodei de cultivare și compactare superficială a solului. Aceste mașini eficiente sunt prevăzute cu seturi de instrumente de lucru moderne care garantează costurile reduse.

Discuri scurte / Grape cu discuri

Oferim o gama larga de utilaje UNIA pentru cultivarea solului prin discuire sau pentru dezmiriştire. O astfel de prelucrare (până la 15 cm)  preveni pierderea de umiditate şi îmbunătăţeşte germinarea plantelor. Aceste utilaje asigura amestecarea completă a solului cu materialul organic.

Cultivatoare de adâncime / Scarificatoare

Deep, tine cultivation is aimed at loosening, fragmentation and mixing of crop and plant residues throughout the soil profile. This system of using the working tools allows ploughless tillage of the soil and prepares the field for sowing. In the deepest tillage to 50 cm (subsoiling), the soil of the plough is crushed and opened resulting in improved soil conditions through better soil soaking and oxygenation.

Altele

UNIA Company has in its wide range also cultivation machinery designed for work with seeders and creating seedbed combination units. Attention is given to the subsequent care of the rising fields.

Cultivatoare

Elemente active - Discuri

Elemente active - Combinatoare şi Cultivatoare

Dinte SU 32×12 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SU 32×12

Spring-loaded tine for pre-sowing tillage for sowing cereals.

Pentru: KOMBI 3/XL, CERES L / XL

Dinte SK 45×10×100 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SK 45×10×100

Spring-loaded tine for light and medium soils with 100 mm duckfoot, for tillage for sowing maize/corn.

Pentru: KOMBI 3/XL, VIKING L

Dinte SV 45×10 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SV 45×10

Reinforced tine for tillage for fine grain crops sowing, for medium and heavy soils.

Pentru: KOMBI 3/XL, CERES L / XL, VIKING L

Dinte SX 45×160 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SX 45×160

Universal tine for shallow tillage and deep soil opening.

Pentru: MAX, ATLAS, ATLAS HP

Dinte SZ 40×25×260 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SZ 40×25×260

Tine for shallow tillage for sowing of sugar beet and maize/corn.

Pentru: MAX, ATLAS, ATLAS HP

Dinte CX KOS Premium / Cross H (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte CX KOS Premium / Cross H

Crushes, breaks up and destroys the soil of a plough down to 35 cm.

Pentru: CROSS HP, KOS PREMIUM

Dinte CX CROSS S (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte CX CROSS S

Heavy duty, spring protected tine for quick skimming on heavy soils.

Pentru: CROSS

Dinte KX (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte KX

For skimming down to 15 cm of depth with 440 mm undercutter; opens and mixes the crop residues.

Pentru: KOS, KOS H

Dinte PLOW (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte PLOW

Designed for work down to 32 cm. It opens, aearates and restores patency of the soil without reversing it.

Pentru: PLOW

Tine with narrow coulter (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tine with narrow coulter

Pentru: KOS, CROSS HP

Dinte XL (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte XL

Improves the soil soaking and venting; recommended for cultivation of sugar beet.

Pentru: KRET

Dinte SL 25×25×260 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte SL 25×25×260

Pentru: VIKING XL

Dinte LONG (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte LONG

Pentru: ARES P XXL / TX / TWIX

Dinte L (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Dinte L

Pentru: KRET

Tăvălugi – Discuri şi Cultivatoare

În configuraţia standard utilajele sunt echipate cu tăvălugi din ţevi, cele purtate au tăvălugi cu diametrul ø500 mm iar cele semi-purtate ø600 mm. 

Tăvălug din ţevi ø500 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din ţevi ø500 mm

Lățime
de lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5200-disponibil
3,0250-disponibil
3,5300-disponibil
4,0335-disponibil
4,0 H345-disponibil
4,5 H390-disponibil
5,0 H420-disponibil
6,0 H500-disponibil
8,0 H

Pentru: KOS, ARES L, ARES XL

Tăvălug din ţevi ø600 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din ţevi ø600 mm

Lățime
de lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5disponibil
3,0330disponibil
3,5450disponibil
4,0490disponibil
4,0 H500disponibil
4,5 H530disponibil
5,0 H580disponibil
6,0 H660disponibil
8,0 H1000disponibil

Pentru: KOS, CROSS, KRET, PLOW, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, ARES ROLLER UP, CROSS HP, KOS H, KOS PREMIUM

Tăvălug cauciuc ø500 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug cauciuc ø500 mm

Lățime
de lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5460disponibil
3,0560disponibil
3,5710disponibil
4,0790disponibil
4,0 H800disponibil
4,5 H870disponibil
5,0 H940disponibil
6,0 H1120disponibil
8,0 H

Pentru: CROSS, ARES L, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, CROSS HP, KOS PREMIUM

Tăvălug cauciuc ø700 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug cauciuc ø700 mm

Lățime
de lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0835disponibil
3,51080disponibil
4,01190disponibil
4,0 H1205disponibil
4,5 H1320disponibil
5,0 H1440disponibil
6,0 H1670disponibil
8,0 H2410disponibil

Pentru: CROSS, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, CROSS HP

Tăvălug Packer ø500 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug Packer ø500 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5410disponibil
3,0495disponibil
3,5630disponibil
4,0695disponibil
4,0 H705disponibil
4,5 H780disponibil
5,0 H850disponibil
6,0 H990disponibil
8,0 H

Pentru: CROSS, ARES L, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, CROSS HP, KOS PREMIUM

Tăvălug Packer ø700 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug Packer ø700 mm

Working
width [m]
Weight [kg]Price
2,5
3,0730disponibil
3,5950disponibil
4,01040disponibil
4,0 H1050disponibil
4,5 H1150disponibil
5,0 H1240disponibil
6,0 H1460disponibil
8,0 H2100disponibil

Pentru: CROSS, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, CROSS HP

Tăvălug inelar ø600 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug inelar ø600 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5375disponibil
3,0450disponibil
3,5542disponibil
4,0620disponibil
4,0 H
4,5 H
5,0 H
6,0 H
8,0 H

Pentru: ARES L

Tăvălug inelar Alternate ø600 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug inelar Alternate ø600 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0
3,5
4,0
4,0 H
4,5 H
5,0 H1040disponibil
6,0 H1280disponibil
8,0 H1700disponibil

Pentru: KOS, CROSS, KRET, PLOW, ARES L, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, ARES ROLLER UP, CROSS HP, KOS PREMIUM

Tăvălug din anvelope L ø670 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din anvelope L ø670 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5–​
3,0590disponibil
3,5690disponibil
4,0790disponibil
4,0 H800disponibil
4,5 H880disponibil
5,0 H980disponibil
6,0 H1180disponibil
8,0 H

Pentru: CROSS, PLOW, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, ARES ROLLER UP

Tăvălug din oţel ø600 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din oţel ø600 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0780disponibil
3,5980disponibil
4,01100disponibil
4,0 H1110disponibil
4,5 H
5,0 H1340disponibil
6,0 H1560disponibil
8,0 H

Pentru: CROSS, KRET, PLOW, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX

Spring roller L ø600 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Spring roller L ø600 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă [kg]Preț
3,0570disponibil
3,5700disponibil
4,0750disponibil
4,0 H760disponibil
4,5 H
5,0 H960disponibil
6,0 H1140disponibil
8,0

Pentru: KOS, CROSS, KRET, PLOW, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, ARES ROLLER UP, KOS H, KOS PREMIUM

Alternate U-Roller ø600 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Alternate U-Roller ø600

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0690disponibil
3,5840disponibil
4,0940disponibil
4,0 H
4,5 H
5,0 H1150disponibil
6,0 H1380disponibil
8,0 H1880disponibil

Pentru: ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX

Tăvălug din anvelope XL ø800 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din anvelope XL ø800 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0650disponibil
3,5750disponibil
4,0850disponibil
4,0 H870disponibil
4,5 H975disponibil
5,0 H1080disponibil
6,0 H1350disponibil
8,0 H

Pentru: ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX

Spring roller XL ø700 mm (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Spring roller XL ø700 mm

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0740disponibil
3,5860disponibil
4,0980disponibil
4,0 H1000disponibil
4,5 H
5,0 H1240disponibil
6,0 H1480disponibil
8,0 H2000disponibil

Pentru: CROSS, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, CROSS HP

T-Roller ø600 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

T-Roller ø600

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0580disponibil
3,5710disponibil
4,0800disponibil
4,0 H810disponibil
4,5 H890disponibil
5,0 H980disponibil
6,0 H1160disponibil
8,0 H

Pentru: KOS, CROSS, KRET, PLOW, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX, ARES ROLLER UP, KOS PREMIUM

Alternate T-Roller ø600 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Alternate T-Roller ø600

Working
width [m]
Weight [kg]Price
2,5
3,0670disponibil
3,5820disponibil
4,0920disponibil
4,0 H
4,5 H
5,0 H1150disponibil
6,0 H1340disponibil
8,0 H1840disponibil

Pentru: CROSS, ARES L, ARES XL, ARES P XXL / TX / TWIX, ARES HP XL / XXL / TX / TWIX

Double pipe-string roller ø500/ø400 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Double pipe-string roller ø500/ø400

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,5
3,0
3,5
4,0
4,0 H
4,5 H
5,0 H820disponibil
6,0 H930disponibil
8,0 H1390disponibil
U-Roller ø600 (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

U-Roller ø600

Working
width [m]
Weight [kg]Price
2,5
3,0600disponibil
3,5730disponibil
4,0820disponibil
4,0 H830disponibil
4,5 H920disponibil
5,0 H1020disponibil
6,0 H1200disponibil
8,0 H
Tăvălug din țevi (CUT L /XL) (Cultivarea solului / pregătirea patului germinativ)

Tăvălug din țevi (CUT L /XL)

Lățime de
lucru [m]
Masă
[kg]
Preț
2,3200disponibil
2,8230disponibil
3,2270disponibil
3,9330disponibil

Tăvălugi

Working width [m]2,12,52,63,03,53,73,7 H4,04,0 H4,5 H5,0 H5,4 H6,0 H8,0 H


ARES L

Pipe roller ø500 mm × ××  ×      
Pipe roller ø600 mm         ×  × 
Rubber roller ø500 mm × ××  × ×  × 
Packer roller ø500 mm × ××  × ×  × 
Spiral roller ø470 mm × ××  ×      
Spiral roller ø600 mm × ××  × ×  × 

ARES XL
Pipe roller ø600 mm   ××  ×××  × 
Packer roller ø500 mm   ××  ×××  × 
Spring roller L ø600 mm   ××  ×××  × 
Spiral roller ø600 mm   ××  ×××  × 
U-Roller ø600​   ××  ×××  × 
T-Roller ø600   ××  ×××  × 

ARES P / LONG
              
Pipe roller ø600 mm​   ××  ×      
Alternate U-Roller ø600​   ××  ×      
Alternate T-Roller ø600​   ××  ×      
Alternate Spiral roller ø600 mm​   ××  ×      
Double roller pipe-string ø500 /ø400 mm​   ××  ×      

ARES HP XL / XXL / TX / TWIX​
Pipe roller ø600 mm          × ××
Alternate U-Roller ø600​          × ××
Alternate T-Roller ø600​          × ××
Alternate Spiral roller ø600 mm​          × ××
Double roller pipe-string ø500 /ø400 mm​          × ××

ARES ROLLER-UP
Pipe roller ø600   ×          
Tyre roller ø670 mm (XL)   ×          
Spring roller L ø600 mm   ×          
Spiral roller ø600 mm   ×          
U-Roller ø600   ×          
T-Roller ø600   ×          

CROSS
              
Pipe roller ø600 mm   ××  ×× × × 
Steel roller ø600 mm        × × × 
Packer roller ø700 mm        × × × 
Spring roller L ø600 mm   ××  ×× × × 
Spiral roller ø600 mm   ××  ×× × × 
U-Roller ø600   ××  ×× × × 
T-Roller ø600   ××  ×× × × 

KOS
Pipe roller ø500 mm× ×× ××  × ×× 
Pipe roller ø600 mm   × ××  × ×× 
Spring roller ø600 mm   ×     ×  × 
Spiral roller ø600 mm   ×     ×  × 

KOS PREMIUM
Pipe roller ø600 mm   ××  ×      
Rubber roller ø500 mm   ××  ×      
Packer roller ø500 mm   ××  ×      
Spring roller L ø600 mm   ××  ×      
Spiral roller ø600 mm   ××  ×      
U-Roller ø600   ××  ×      
T-Roller ø600   ××  ×      

KRET, PLOW
Pipe roller ø600 mm   ×   ×      
Spiral roller ø600 mm   ×   ×      
U-Roller ø600   ×   ×      
T-Roller ø600   ×   ×      
Packer roller ø700 mm   ×   ×      
Steel roller ø600 mm   ×   ×      

Specificații tehnice

KOMBI 3/XL3XL 3,7XL 4,2XL 5,1XL 5,6
Masă [kg]7101290136016401720
Necesar de putere [CP]607590112150
Nr. dinți [buc.]3036425056
ARES XL A33,54H 4,5H 6H 7,5
Weight [kg]123014001600255030003840
Power demand [HP]110-130120-140120-150150-180170-210190-250
No. of discs [pc.]242832364860
Spacing between rows of discs [cm]808080808080
CERES L / XLLXL
lăţime de lucru [m]2,52,73,02,73,03,0
masă cu tavalug string posterior [kg]560595615620650
masă cu Pipe roller ø500 [kg]850
necesar de putere [CP]456060757580
nr. rânduri de dinţi/tip de dinţi [buc.]două şiruri / SUtrei şiruri / SUtrei şiruri / SV
număr dinţi [buc.]182022272732
MAX3H 4H 4,5H 6H 7,5H 9
Masă fără tăvălug [kg]140019002200270045005500
Necesar de putere [CP]90-100110-30120-150160-180200-220240-260
Nr. dinţi standard [buc.]323648648096
Nr. dinţi SX / SZ [buc.]121820243036
ATLAS34T 3T 4
Masă [kg]2150255024502900
Necesar de putere [CP]70÷9090÷12080÷100100÷130
Nr. dinţi SX / SZ [buc.]1216
Nr. discuri [buc.]2432
Spacing between rows of discs [cm]7777
ATLAS HPHP 4,5HP 6HP 8HP 10T HP 4,5T HP 6T HP 8
Masă [kg]3500440053005900370046006100
Necesar de putere [CP]150÷180170÷210200÷230220÷260160÷190180÷220210÷240
Nr. dinţi SX / SZ [buc.]18243240
Nr. discuri [buc.]364864
Spacing between rows of discs [cm]777777
CUT L2,3×5102,3×5602,8×5102,8×5603,2×5103,2×5603,9×560
Masă fără tăvălug [kg]7507807908208809201000
Necesar de putere [CP]60÷8060÷8070÷9575÷10085÷11085÷110110÷140
Nr. discuri [buc.]20202424282828
CUT XL2,8×6102,8×6603,2×6103,2×6603,9×6103,9×660
Masă fără tăvălug [kg]127013601380150015001620
Necesar de putere [CP]80÷10585÷11095÷120100÷125125÷160130÷165
Nr. discuri [buc.]242428283636
CUT XXL5×6606×6607×660
Masă fără tăvălug [kg]5650/61505900/64006150/6650
Necesar de putere [CP]170÷210180÷240200÷270
Nr. discuri [buc.]445260
KOS2,12,633,7
masă a versiunii cu protecţie cu arc [kg]930105012001650
masă a versiunii cu protecţie cu şurub [kg]7208009151270
necesar de putere pentru versiunea protejată cu arc [CP]75÷10090÷120115÷150140÷180
necesar de putere versiunea cu protecţie cu şurub [CP]65÷8080÷100100÷140140÷160
nr. dinţi [buc.]5679
distanţă cadru-sol [cm]80808080
distanţă între şiruri [cm]80808080
distanţă între dinți [cm]41414141
CROSS33,543 DRIVE3,5 DRIVE4 DRIVE
masă cu tavalug Pipe roller ø600 mm [kg]1999023802540228026902860
necesar de putere [CP]150-180160-190170-200140-170150-180170-200
nr. dinţi [buc.]101213101213
distanţa între dinţi [mm]300290300300290300
distanţă cadru-sol [cm]850850850850850850
distanţă cadru [cm]750750750750750750
lungimea maşinii [cm]397397397430430430
KRETB 3B 3/5B 5B 5/7B 7S 3S 3/5S 5S 5/7S 7
lăţimea de lucru [m]1,73,03,04,04,01,73,03,04,04,0
masă fără tăvălug [kg]61072084098011408301000130015101785
necesar de putere [CP]75-110100-1300110-150150-180160-210100-130130-160150-180170-230180-240
distanţă cadru-sol [cm]90909090909090909090
nr. dinţi [buc.]3355733557
PLOWB 4B 6B 8S 4S 6S 8
lăţimea de lucru [m]334334
masă fără tăvălug [kg]84011401400120016002030
necesar de putere [CP]130-150150-180170-200130-150150-180170-200
distanţă cadru-sol [cm]959595959595
KRUK1,61,82,02,0
SIDE DRIVE
Lăţimea de lucru [m]1,61,82,02,0
Masă [kg]350370390420
Necesar de putere [CP]30506060
Număr de cuţite [buc.]48546048
HERMES34
lăţimea de lucru [m]34
masă fără tăvălug [kg]11201430
necesar de putere [CP]80100
număr de cuţite [buc.]2432
AKCENT6 H7.5 H9 H12 H
Weight [kg]64090011001700
Power demand [HP]708090110
ARES L2,533,544,56
masă cu tavalug tubular tip Pipe roller ø500 mm [kg]90010001150128029503420
necesar de putere [CP]75÷9080÷100100÷120110÷130150÷180170÷210​
nr. discuri [buc.]182428323648
distanţa între discuri [cm]646464646464
ARES33,54H 4H 4,5H 6H 7,5
masă cu tăvălug [kg]1530169019202800297034504650
necesar de putere [CP]110÷130120÷140120÷150130÷160150÷180170÷210190÷260
nr. discuri [buc.]24283232364860
distanţa între discuri [cm]80808080808080
VIKING L H5,35,86,36,88
Weight [kg]18601920200020602350
Power demand [HP]110÷140120÷160130÷170155÷190185÷225​
No. of tines [pc.]6571798598
VIKING XL68
Masă [kg]30004300
Necesar de putere [CP]160÷190200÷230
Nr. dinţi [buc.]3040
ARES P XXL / TX / TWIX33,543 LONG4 LONG
masă XXL [kg]27202900313031653900
masă TX [kg]33403720410037904790
masă TWIX [kg]34203820421038704900
necesar de putere [CP]130÷150135÷160140÷170180÷210210÷250
nr. discuri [buc.]2428322432
distanţa între discuri [cm]120120120164164
nr. dinţi (ARES T XXL LONG) [buc.]46
ARES HP XL / XXL / TX / TWIX568
masă T XL [kg]518057806700
masă T XXL [kg]538057806980
masă TX [kg]58506350
masă TWIX [kg]62806860
necesar de putere [CP]220÷230240-260260-280
nr. discuri [buc.]404864
distanţa între discuri [cm]120120120
ARES ROLLER UPXLXXLTXTWIX
masă cu tăvălug [kg]1920200023202380
necesar de putere [CP]110÷130130÷150130÷150130÷150
nr. discuri [buc.]24242424
distanţa între discuri [cm]80105105105
FRONT C / TLFRONT C 3FRONT C 3,5FRONT C 4FRONT TL 3FRONT TL 3,5FRONT TL 4
masă [kg]106012801500790900980
necesar de putere [CP]70-9090-110100-12080-10090-110110-130
numărul de şiruri de discuri [buc.]222222
nr. discuri [buc.]263036242832
CROSS HP456
masă cu tavalug Pipe ø600 mm [kg]520059006500
necesar de putere [CP]180÷240240÷280280÷320
nr. dinţi [buc.]131719
distanţa între dinţi [mm]300290305
distanţă cadru-sol [cm]850850850
spaţiere cadru [cm]750750750
lungimea utilajului [cm]760760760
KOS H3,74,55,46
Weight of spring-protected version [kg]1950238027102820
Weight of bolt-protected version [kg]1560192021652280
Power demand for spring-protected version [HP]140-180170-220200-260200-260
Power demand for bolt-protected version [HP]130-160140-190160-200160-200
No. of tines [pc.]9111313
Underbeam clearance [cm]80808080
Distance between rows [cm]80808080
Tine spacing [cm]41414146
KOS PREMIUM33,54
masă cu tavalug Pipe ø600 mm [kg]188021902500
necesar de putere [CP]120÷150140÷170160÷190
nr. dinţi [buc.]81012
nr. discuri (grapă tip A) [buc.]81012
nr. discuri (grapă tip B) [buc.]162024
distanţa între dinţi [cm]373737
distanţă cadru-sol [cm]858585
KOS LONG34
weight with ø600 mm pipe roller [kg]30003640
power demand [HP]140÷170180÷220
no. of tines [pc.]812
tine spacing [mm]370370
underbeam clearance [cm]3737
TERIS L / LH2,53,03,54,04,35,36,3
Working width [m]2,42,83,43,84,35,36,3
Power demand [HP]4050608080-130100-150110-160
Weight Cambridge [kg]990107011501290290030503200
Weight Cambridge F [kg]1090119013001430307032803470
Weight Crosskilll [kg]1010114012301310296031503290
HARRIER B3/53/74/74/9
Working width [m]3344
No of tines [pc.]5779
Power demand [HP]180-240260-300320-370360-440
Weight with roller [kg]2480267029203130
HARRIER B3/53/74/74/9
Working width [m]3344
No of tines [pc.]5779
Power demand [HP]190-250270-310330-380370-450
Weight with roller [kg]2740305032503490